Porsche viimaste aastate ühe enimmüüdud mudeli teekond ulatub aastasse 2002, mil Saksa sportautode tootja tõi turule oma esimese neljaukselise ja linnamaasturi, mis sai oma nime tšillipipra järgi. Enam kui 20 aastaga on tänaseks Cayenne jõudnud oma kolmanda generatsioonini, millele tutvustas 2023. aastal Porsche ka omakorda mudelivärskendust. Teadagi, on Porsche ajalugu teinud oma kahekohaliste sportmudelitega, kuid Cayenne’i puhul pole unustatud Saksa brändi pärandit, mistõttu peidab ka see suur luksuslik linnamaastur endas arvestatavat sportlikust ja toores jõudu. Cayenne’i alternatiivideks on näiteks BMW X6 ja X5, Maserati Levante, Mercedes-Benz GLE, Audi Q8 ja Volkswagen Touareg, millest viimased kaks ka Cayenne’i platvormikaaslased.

VÄLIMUS

Välimuse osas on mudelivärskendus andnud Cayenne’ile veidi omapärasema ilme, mis jätkuvalt igati Porschelik, kuid üksikute elementide osas sarnaneb nüüd mudel veidi vähem ülejäänud Porsche mudeliriviga. Disain on justkui kujunenud iseseisvamaks ja konkreetsemaks. Mõõtudelt pole Cayenne värskendusega ei kasvanud, ega kahanenud, mille tulemusel jagab ta jätkuvalt Porsche suurima masinana suurusklassi kõige täpsemalt näiteks Mercedes-Benz GLE ja Volkswagen Touaregiga. Platvormi vennaste vahel on Cayenne Touaregi järel teine kõige väiksem MLB Evo platvormi lipulaevmaastur. Standardis saab Cayenne vastavalt eelistusele musta või valge värvkatte, kuid lisades pakub Porsche veel viit mustvalget varjundit, kaht beeži tooni, tumesinist, ka demoautot katnud heledamat sinist ja punast värvi. Kui viimastest ei piisa, on valikus ka Porsche Paint to Sample erivärvid.

Kõige rohkem muudatusi on läbinud Cayenne’i esiosa, mis üldilmelt omajagu kandilisemaks ja futuristlikumaks muutunud ning ka teravama pilgu omandanud. Viimast mõjutavad kõige enam uued esituled, mis nii kandlisema väliskontuuriga, kui värskendatud sisedisainiga, omades päevatulede kontuuris nelja horisontaalset valgusriba. Värskendatud väliskontuur on veidi sundinud Porschet muutma ka mudeli küljetiibu ja kapotti, mis Porschedele omaselt äärtest veidi kõrgem ja keskel paari rõhutatud kontuuriga. Stangel on õhuavade üldine asendiplaan säilinud, kuid üksikud nelinurgad muutunud samuti veidi kandilisemateks, ning äärmistel õhuavadel on vähendatud sisemiste ribide arvu, mis esialgu visuaalselt veidi võõras. Kerejooned on põrkeraual Porsche disaini kohta isegi üpris rõhutatud ning numbrimärgi alt leiame veel ühe trapetsikujulise õhuava.

Külgvaates on värskendatud mudel eelkäijast eristatav praktiliselt vaid tänu nina- ja tagaosas läbi viidud uuendustele, mis küljele ulatuvad, kuid muus osas on mudel jätkuvalt Cayenne’ilikult äratuntav. Kupeemaasturliku mudeli siluett on läbivalt ümar ja voolujooneline ning sportlikkust lisavad tiivad tagaosas ning sujuva kontuuriga küljeakende raam. Küljepaneelid ise on aga pigem sujuvad ning rõhutatud kerejooni üle paneelide ei kulge. Üldist uhket ja kvaliteetset ilmet toetavad pea olematud paneelide vahed ning ratta ja -koopa läbimõõtude suhe, mis esindab tippinseneride täpsust ja detailidele pühendumist. Cayenne’i ustele on saadaval ka soft-close isesulgumine.

Velgede osas pakub Porsche Cayenne’ile enam kui 30 erineva disainiga valuvelgesid, mis läbimõõdu vahemikus 20 – 22 tolli. Läbiva stiilina on suurem osa disaine võrdlemisi õhulised, kodararohked ja sportlikud, kuid leidub ka klassikalisemaid viie laia kodaraga. Värvi osas on valikus halle, mustasid, kuldseid ning ka osaliselt kerevärviga kaetud valikuid. Standardis saab baasmudel 20-tollised hallid kümnekodaralised, kuid parima üldilme jaoks tasub ikka, sarnaselt demoautole, sihtida 22-tolliste poole. Enamus velgede vahelt paistavad ka kenasti välja vastavalt varustusele, kas punased, kollased, happerohelised või mustad pidurisadulad.

Tagaosas on ainsa märgatava muutuse läbinud tagatuli, mis küll jätkuvalt üle pagasiluugi ulatuvana reljeefse “Porsche” teksti kohal peamiseks pilgupüüdjaks, kuid enam pole paralleelsed valgusribad äärtel ühendatud ning ribad asuvad nüüd ka üksteisele veidi lähemal. Muus osas lisavad jätkuvalt sportlikkust avaga tiib tagaakna kohal ning ducktail tiib tulede kohal, mille paneel ka aktiivse aerodünaamika elemendina suurtel kiirustel kõrgemale tõuseb. Põrkeraualt leiame jätkuvalt tagasihoidliku difuusori ja kaks kandilist ja reaalset väljalaske ava.

INTERJÖÖR

Kui välimised uuendused aga märkamata jäävad, siis salongi poolel on Cayenne’i mudelivärskendus palju lihtsamini tuvastav. Interjöör on saanud uue disainiga armatuuri, mille ekraanide klaaspind ulatub multimeediast nüüd kaasreisija esiseni välja, Porsche värskeima rooli ja täisdigitaalse näidikutabloo. Käigukang on liikunud rooli taha ja kliimapaneel reisijatele lähemale. Armatuuri pealt leiame jätkuvalt stiilse analoogkella ning tervikuna näeb mudeli reisijateruum väga nägus ja maitsekas välja. Funktsioonid on kasutajasõbralikud ning nii visuaali, kui kasutajakogemuse osas detailideni läbimõeldud. Materjalid on samuti läbivalt meeldivad ja ehituskvaliteet praktiliselt veatu.

Valikulised Comfort istmed pole visuaalselt, ega kujult kõige korvikamad, kuid pika istmepõhjaga ja jäikade küljetugedega hoiavad need vähemalt E-Hybrid jõudluse jaoks reisijaid siiski igati kindlalt paigal, pakkudes samaaegselt igati toekat ja mugavat asendit. Üldine asend on maasturliku auto kohta pigem lebav, kuid rohke elektrilise reguleerimise ulatus võimaldab mugava asendi leida igat kasvu reisijal. Istmetele on saadaval mälufunktsioon, soojendus, ventilatsioon ja massaaž. Tagumise rea istmed on pigem lühikese istmepõhjaga, kuid reguleeritava seljatoe kaldenurgaga ja soojendusega, tänu millele asend ja üldine reisimiskogemus siiski tervikuna meeldiv ja mugav.

Ruumi on Cayenne Coupé salongis võibolla natuke vähem, kui välisilme põhjal esialgu arvaks, kuid olenemata sellest siiski omajagu. Pikiteljel mahuvad üksteise taha kahemeetrised nõnda, et tagumise põlved on kergelt vastu esiistme kõva tagakülge ning pearuumi on tagareas maksimaalselt kahemeetristele. Laiuses saab Cayenne kolme reisijaga keskmisest paremini hakkama, olenemata sellest, et jalaruumis keskmise koha ees arvestatav küngas. Interjööri atmosfäär on kaasaegselt luksuslik ja olenemata suurest mahust, tänu disainile siiski hubane. Avarust toetavad suured aknad, heledad pinnad ja panoraamkatus ning öist meeleolu loob miljöövalgustus, mille toon seotav esitatava meedia pildiga. Väikeste esemete hoiustamiseks on Cayenne’i salongis pigem madal käetoe alune laegas, suured uksetaskud, keskpärase mahutavusega kindalaegas, topsihoidjad ja väike süvis käetoe ees ning uus pesa keskkonsooli eesotsas juhtmevaba telefoni laadijaga. Tagumine rida saab topsihoidjatega käetoe.

Pagasiruumi on Cayenne’il maksimaalselt 772 liitrit, mis langeb kupeekere puhul 592 liitrini ja E-Hybrid pistikhübriidil veel omakorda 434 liitrile. 772 liitriga on Cayenne’i pagasiruum näiteks GLE ja X6-e omast suurem, kuid umbes 40 liitrit Volkswagen Touaregi omast väiksem. Ruumile lisavad praktilisust haagid nurkades, veidi kasutud kotikonksud seintel ja väike lisaruum põranda all. Pagasi peale- ja mahalaadimist lihtsustab põhimõtteliselt negatiivse kõrgusega laadimiskünnis, mis pagasiruumi põrandast madalamal, elektriline pagasiluuk, avar ligipääs ning õhkvedrustuse olemasolul saab pagasiruumi seinal asuvate nuppudega ka kogu pagasiruumi vajadusel maale lähemale langetada. Suuremate esemete vedamiseks käivad teise istmerea seljatoed 30/20/30 suhtes kokku ning pikkadele esemetele on ka suusaluuk.

Multimeediat esindab jätkuvalt 12.3-tolline puuteekraan, mis aga nüüd armatuuril veidi püstisema nurga all ja ka kõrgemal, olles aga jätkuvalt kenasti reisijate nähtavuses ning napilt ka käeulatuses. Riistvaraliselt on tegemist ühe turu kiireima ja sujuvaima opereerimisega multimeediaga, millel ka ülimalt terava pildiga ekraan. Tarkvaraliselt on funktsioonid laotatud loogilise ülesehitusega ruudustikule, tänu millele seaded ja menüüd võrdlemisi lihtsasti leitavad, ning isikupärastamise osas võimaldab multimeedia juhil elementidest kokku panna just omale meelepärase koduvaate. Visuaalselt on graafikad minimalistlikud ja stiilipuhtad ning tervikuna pakub Cayenne’i multimeedia üpris veatut kasutajakogemust. Värskendusega on Cayenne’ile lisandunud ka võimalus tellida eraldiseisev 10.9-tolline multimeedia ekraan kaasreisija ette, mida me aga kahjuks demosõidukis testida ei saanud. Kliimapaneel asub jätkuvalt eraldiseisvalt keskkonsoolil, kuid on värskendusega toodud reisijatele veidi lähemale, kus eelnevalt paiknes suur käigukang. Seadete muutmiseks on paneelil viis füüsilist lülitit mida ümbritseb üks suur füüsiline puutepaneel, mis funktsioneerib füüsilise nupuna vaid juhul, kui vajutada mõnele puutetundlikule alale. Tegemist on üpris vinge lahendusega, mis näeb atraktiivne välja ning mida on ka mugav kasutada. Multimeedia kiirteenuppe enam keskkonsoolilt küll ei leia, kuid füüsiline helitugevuse rullik on kenasti sälilinud. Helisüsteemi osas oli testitud Cayenne varustatud valikulise Bose Surround lahendusega, mis üldiselt puhas ja kvaliteetne iga žanriga, kuid maksimaalse helitugevuse korral on kuulda veidi kvaliteedi kadu.

Lisaks multimeediale on nüüd ekraanini jõudnud ka Cayenne’i näidikutabloo, mille info mudelivärskendusega liikunud analoogkelladelt 12.6-tollisele ekraanile, mis kenasti juhile nähtav ning mis, olenemata varjuki puudumisest, ei peegelda ka häirivalt välist valgust. Visuaalselt Taycanilik ümar ekraan on mõnusalt terava pildiga ning terve näidikutabloo lahendus opereerib läbivalt kiirelt ja sujuvalt. Tarkvaraliselt on lahendusel kuus põhivaadet, mille hulgas erinevaid analoogkella põhimõttele toetuvaid, minimalistlikke lahendusi ning ka navigatsiooni vaade. Visuaalselt on graafikad stiilipuhtad, kaasaegsed ja minimalistlikud ning detailsed, tänu millele info läbivalt selgelt leitav ja üheselt mõistetav. Tervikuna on lahendus igati kasutajasõbralik ja nägus, mistõttu polegi linnamaasturliku Cayenne’i puhul väga kahju, et analoogkellade ajastu läbi sai. Cayenne’ile on saadaval ka kolme vaatega ja selge kuvaga HUD-esiklaasinäidik.

Võibolla et tähtsaima arengu on Cayenne’i salong läbinud aga hoopis rooli osas, kus nüüd värskendatud mudelil Porsche kaasaegseim kolmekodaraline, mida oleme eelnevalt kiitnud mitmete tootja mudelite puhul. Tegemist on ühe suurepärase kasutajakogemusega rooliga, mis väga kvaliteetselt kokku pandud meeldivatest materjalidest ning mis näeb erinevate materjalide ja nähtavate kruvidega ka igati sportlik välja. Ergonoomilise disainiga ja Cayenne’i interjööris proportsionaalselt pigem väikese läbimõõduga rool võimaldab erinevaid käsitusviise ning tänu meeldivalt õhukestele kodaratele ja roolirattale püsib rool ka igati kindlalt käte vahel. Multifunktsionaalsust lisavad kodarate konsoolsetele aladele paigutatud füüsilised nupud, mida tänu loogilisele asetusele ja vähesusele üpris lihtne kasutada ka pilku teelt tõmbamata. Vasakpoolsed juhivad multimeediat, parempoolsed näidikutablood ning püsikiirusehoidja seadistamine on Porschedele omaselt lisakangil rooli taga. Parema kodara alt leiame ka füüsilise sõidurežiimide rulliku, alumise kodara tagaküljelt roolisoojenduse nupu ning äärmiste kodarate tagant kvaliteetsed metallist käigulabad.

Kiireimaks stardiks Le Mans’il on süütenupp loomulikult jätkuvalt vasakul pool rooli, kuid nüüd on teisele poole rooli liikunud käigukang, mis väljaulatuva lülitina armatuuril. Visuaalselt pole lahendusel väga vigagi, kuid suuremat kasvu juhid peavad käigu vahetamiseks siiski käe roolilt eemaldama, sest erinevalt näiteks Mercedes-Benzi lahendusest, ei pruugi Cayenne’i roolis juht vaid näppudega kangini ulatuda.

SÕITMINE

Tehniliste konfiguratsioonide poolest on Cayenne jätkuvalt põhimõtteliselt saadaval kuues erinevas versioonis, mis jõudluse järjestuses tähistega Cayenne, E-Hybrid, S, S E-Hybrid, Turbo E-Hybrid ning Turbo E-Hybrid GT-Pakett. Esimesed viis variatsioon on saadaval mõlemale keretüübile ja Turbo E-Hybrid GT-Paketiga vaid Coupé kerele, olles seega järeltulija kurikuulsale Cayenne Turbo GT-le. Mootorite osas kasutavad kõik variandid V6 või V8 bensiinimootoreid, veoskeemilt on Cayenne alati nelikveoline ning jõud jõuab ratasteni läbi kaheksakäigulise Tiptronic S automaatkasti. Pistikhübriidide puhul hoiustab Cayenne elektrienergiat 26-kilovatt-tunnisel akul, mis täis laetav umbes kahe tunniga ning võimaldab olenevalt varustusest läbida kuni 80 kilomeetrit puhtalt elektriga. Täismass ulatub Cayenne’il umbes 3.2 tonnini. Järgnevad jõudluse andmed kehtivad kupeekerega variantidele.

Kolmeliitriste turbotatud V6-mootorite nimekiri saab alguse nii-öelda tavalisest Cayenne’ist, mille kapoti all arendab kuuesilindriline 260 kilovatti, ehk 10 kilovatti enam, kui värskenduseelsel mudelil. 500 njuutonmeetriga kiirendab mudel sajani 5.7 sekundiga ning kogub hoogu suurima kiiruseni 248 km/h. Keskmiseks kütusekuluks lubab Porsche umbes 10.9 l/100km. Tava-Cayenne’ile järgneb pistikhübriidne E-Hybid, mis oma 130-kilovatise elektrimootori ja 224-kilovatise V6-mootori poolt kombineeritult arendatud 346 kilovatiga on nüüd 6 kilovatti võimsam oma eelkäiast. Kiirendamine sajani on 0.2 sekundi võrra langenud 4.9 sekundile ning maksimaalne kiirus kasvanud väärtusele 254 km/h. Keskmiseks kütuse- ja energiakuluks lubatakse vastavalt 1.5 l ja 28.7 kWh/100km. V6 mootorite nimekirja lõpetab S E-Hybrid tähisega Cayenne, mis arendab pistikhübriidsena kombineeritult 382 kW võimsust ja 750 Nm pöördemomenti. Vastava jõuga kiirendab mudel sajani 4.7 sekundiga ning saavutab suurimaks kiiruseks 263 km/h. Keskmiseks kütuse- ja energiakuluks lubab Porsche vastavalt 1.4 l ja 29.2 kWh/100km.

Cayenne S on nüüd aga astunud neljaliitriste klubisse ning saab kapoti alla 349 kW arendava V8-mootori, millel 600 Nm pöördemomenti. Ehk põhimõtteliselt on tegemist GTS varustuse järeltulijaga. 25 lisatud kilovatiga kiirendab Cayenne S nüüd sajani 4.7 sekundiga ning kogub hoogu kiiruseni 273 km/h. Kütust tarbib mudel keskmiselt 12.5 l/100km.

Tavalist, vaid fossiile joovat Cayenne Turbot värskenduse järgselt küll nimekirjast enam ei leia, kuid võimsuse järjestuses täidavad Cayenne’i versioonide kaks esikohta neljaliitriste V8-mootoritega pistikhübriidsed Turbo E-Hybrid ja Turbo E-Hybrid GT-Paketiga. Esimene arendab kombineeritult 544 kW võimsust ja 950 Nm pöördemomenti, millega kiirendab mudel sajani vaid 3.7 sekundiga, ehk umbes sama kiirelt, kui 911 Carrera 4S. Maksimaalseks kiiruseks saavutab Turbo E-Hybrid 295 km/h ning keskmiseks kütuse- ja energiakuluks lubatakse vastavalt 1.7 l ja 30 kWh/100km. Jõudluse numbrite poolest arendab GT-Paketiga Turbo E-Hybrid samuti 544 kilovatti võimsust, kuid suutlikkuselt kiirendab uhkeim Cayenne sajani 3.6 sekundiga ning jõuab suurima kiiruseni 305 km/h.

Sarnaselt värskenduseelsele mudelile, saime ka seekord Porsche Tallinna esinduse demoauto näol testida teist kõige vähem võimsamat, kuid seekord 6 kilovatti võimsamat, Cayenne E-Hybrid Coupéd, millel kapoti all pistikhübriidne V6-mootor. Jätkuvalt aga olenemata tõsiasjast, et E-Hybrid Cayenne’i laias valikus üks vähem võimsamaid ja raskeimaid valikuid, piisab siiski nimetatud pistikhübriidsest kombinatsioonist Cayenne’ile, et vääriliselt kanda Porsche logoga kaasnevat ajalugu ning pärandit E-Hybrid pistikhübriidi tõmme on tänu kahele mootorile olenemata mootoripööretest läbivalt jõuline ja pedaalimistele kiiresti reageeriv, tänu millele Cayenne juba ka oma lihtsamates versioonides võrdlemisi sportmaasturlik. Hübriidsüsteem opereerib läbivalt suhteliselt märkamatult ning koostöös kvaliteetse heliisolatsiooniga pole ka salongi kuulda sisepõlemismootori käivitusi, ega töötamist. Küll aga on V6-mootori sekkumist tunda tugevatel pedaalimistel, sest põhiosa hübriidi kombineeritud võimsusest arendab bensiinimootor, mistõttu on tugevalt kiirendades asteliselt tunda tõmbejõu suurenemist. Elektrienergiat eeldab E-Hybrid Cayenne peamiselt laadimispesast, sest olenemata kergest rekuperatsioonist ja hübriidsüsteemi režiimidest, millega saab autot tehniliselt sundida akusid laadima või elektrienergia taset hoidma, kipub ta tavarežiimides pistikhübriididele omaselt siiski eelistama elektrienergiat, mille korral tühjeneb teadagi aku suhteliselt kiiresti. Samuti hoiab akude laadimist sundivas E-Charge režiimis auto kohati ka paigal seistes mootoripöördeid keskmisest kõrgemal, mis põhjustab omakorda salongis vibratsioone. Emotsiooni poolest teeb aga ka selle E-Hybridi V6-mootor oma praksude ja mürinaga siiski piisavalt meeldivat häält, mida kuulda nii masina ümbruses, kui salongis. Sõidurežiime on Cayenne’il erinevaid viis: Offroad, e-POWER, Hybrid (omakorda Hybrid Auto, E-Charge ja E-Hold), Sport ning Sport Plus. 

Käigukasti osas saab Cayenne olenemata jõudlusest 8-käigulise Tiptronic S käigukasti, mis vajab küll ootamatutel pedaalimisel hetkeks mõtlemisaega ja tähtsustab tavarežiimides sujuvust üle kiiruse, olles nõnda sportlikkuse mõttes kaugel näiteks Porsche ikoonilisest PDK kastist, kuid olenemata sellest on Cayenne’ile tegemist ikkagi piisavalt kiire ja meeldiva opereerimisega käigukastiga. Sportrežiimides on vahetused veidi robustsemad ja kiiremad.

Vedrustuse osas saab Cayenne olenemata varustusest aktiivse ja adaptiivse õhkvedrustuse, mis vastavalt sõidurežiimile sobilik pea igasse olukorda. Tavarežiimides on sõit pigem pehme, sportrežiimides omajagu jäigem, kuid olenemata seadistusest on juhikohalt kenasti aru saada auto käitumisest ning konarlused ei väsita, ega põruta ka kõige jäigemas režiimis. Kerekaldumisi esineb ka nõnda suure ja raske auto kohta väga vähe ning koostöös aktiivse nelikveoga püsib Cayenne alati kindlalt ja stabiilselt etteantud trajektooril. Roolimine võib üllataval kombel jätta esialgu hetkeks oma kergusega justkui odava mulje, kuid koostöös ülima täpsusega on tegemist hoopis ühe turu parima roolimissüsteemiga, mis sobib nii argiellu, kui dünaamilistele radadele. Nähtavus on Cayenne’i salongist ettepoole, peale veidi kitsa ala tahavaatepeegli ja armatuuri vahel, võrdlemisi hea, tahapoole mitte suurepärane, kuid siiski piisav. Gabariidid on laiusesse võrdlemisi hästi tajutavad, kuid pikiteljel veidi ebamäärasemad.  Manööverdamist toetavad parkimisandurid ja kvaliteetsete kaameratega 360-kraadine kaamerasüsteem, mille tagumine kaamera ka pesuriga varustatud. Samuti on Cayenne’ile saadaval kuni kolmekraadine tagarataste pööramine, mis langetab pöörderaadiuse 11.5 meetrile. Müratase on salongis väga madal.

Cayenne’i juhiabiliste hulgas on adaptiivne püsikiirusehoidja, automaatsed maatriks-kaugtuled, liiklusmärkide tuvastus, sõidurea hoidmine, automaatne hädapidurdamine, öövaatluskaamera, parkimisandurid ning kuni 360-kraadine kvaliteetne kaamerasüsteem.

Kellele?

Cayenne’i puhul on tegemist ühe turu parima linnamaasturiga, mis kombineerib Porsche ikoonilise ja stiilse väljanägemise, arvestatava ruumikuse, kasutajasõbralikud funktsioonid, detailideni läbi mõeldud lahenduse, kvaliteedi ning sõiduomadused, mille vastu ei saa ka osad kerged kahekohalised. Mudeli hind, mis ümardatult 50 000€ kõrgem, kui konkurentidel, võib esialgu tunda küll põhjedamatult kaugel alternatiivide omast, kuid tõenäoliselt on Cayenne seda siiski väärt. Lihtsalt see põhjendus avaldub peamiselt alles kurvilistel teedel, liikluspiiranguid eirates, mil Cayenne lihtsalt ebareaalselt hästi suure linnamaasturi kohta teel püsib. Tavaoludes, linna piires liigeldes, on seda kõrgemat hinda loomulikult veidi raske mõista.

Cayenne’i puhul on tegemist ühe turu parima linnamaasturiga, mis kombineerib Porsche ikoonilise ja stiilse väljanägemise, arvestatava ruumikuse, kasutajasõbralikud funktsioonid, detailideni läbi mõeldud lahenduse, kvaliteedi ning sõiduomadused, mille vastu ei saa ka osad kerged kahekohalised. Mudeli hind, mis ümardatult 50 000€ kõrgem, kui konkurentidel, võib esialgu tunda küll põhjedamatult kaugel alternatiivide omast, kuid tõenäoliselt on Cayenne seda siiski väärt. Lihtsalt see põhjendus avaldub peamiselt alles kurvilistel teedel, liikluspiiranguid eirates, mil Cayenne lihtsalt ebareaalselt hästi suure linnamaasturi kohta teel püsib. Tavaoludes, linna piires liigeldes, on seda kõrgemat hinda loomulikult veidi raske mõista.

Auto andmed

Hind alates: 92 600

Testitud mudeli info:
147 000 €
Pistikhübriid
3.0 l V6
346 kW
1.8 l/100km
Nelikvedu
8-käiguline automaat
Max 254 km/h
0 – 100 km/h: 4.9 sec

TÄNAME PROOVISÕIDU EEST

TÄNAME PROOVISÕIDU EEST